do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Załuż pod dyktando Polaków


  Zwycięstwem Mariusza Steca zakończyła się XIII rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na 4,8 km trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołowskiej.// Drugie miejsce w łączonej klasyfikacji Polsko-Słowackiej zajął Martin Kois w Fordzie Focus Cosworth a na trzecim miejscu dojechał Andrej Krajci startujący single seaterem kategorii II Opel Lotus.

  Do zawodów wystartowało 92 zawodników, a słoneczna pogoda sprzyjała rozwijaniu dużych prędkości. Już podczas pierwszego podjazdu treningowego Mariusz Stec wykręcił rekord trasy, pobijając ten wyczyn w podjeździe wyścigowym i ustalając nowy rekord Załuża na 2,33,431.

  W Polskiej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Mariusz Stec przed świetnie dysponowanym Marcinem Gładyszem startującym VW Jetta, prosto z wyścigów torowych. Trzeci do mety dojechał Marek Nyga i tym samym przypieczętował tytuł Mistrza Polski w grupie N oraz tytuł Wice Mistrza Polski Klasyfikacji Generalnej.

  Udało się pojechać bardzo dobry wyścig. Samochód jeździ szybko, tak szybko, że podczas ostatniego przejazdu wyścigowego urwałem tylny spojler w mojej Jettcie. Drugie miejsce to świetny wynik”, powiedział po zakończonych zawodach Marcin Gładysz.

  Również Mariusz Stec zwycięstwem podczas GSMP Załuż potwierdził, że jest najszybszym kierowcą ścigającym się w polskich wyścigach górskich.

  „Dzisiaj był świetny występ. Udało się wygrać z Martinem Koisem i przypieczętować tytuł Mistrza Polski Górskich Samochodowych mistrzostw polski”, krótko skomentował Mariusz Stec.

  Czwarte miejsce należało w XIII rundzie do Marcina Bełtowskiego który wymienił w swoim Subaru skrzynie biegów na sekwencyjną i rozpoczął od mocnego uderzenia. Tomasz Myszkier po bardzo szybkich podjazdach treningowych podczas wyścigów lekko zwolnił i został wyprzedzony przez Marka Nygę. Szóste miejsce to atak na dobry wynik Macieja Dominiaka w Lancerze Evo VI Open+2000. Siódmy na mecie zameldował się Grzegorz Duda a tuż za nim przyjechał Stefan Karnabal. Dziewiate miejsce zajął Andrzej Papamichalis, a na dziesiątym pierwszy w ośce Roman Baran w Renault Clio.

  Zawody zakończyły się koło godziny 18.30.

  Zapraszamy na niedzielną rundę GSMP, Mistrzostw Słowacji oraz podjazdy wyścigowe zawodników startujących w FIA CEZ Trophy.

   fot. koisracing.sk