do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


WURCE zaryczą w Załużu


  Już w najbliższy weekend rusza kolejna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski tym razem na okazjonalnej trasie wyścigowej z Wujskiego do...// Tyrawy Wołowskiej. Na trasie liczącej 4688 m zobaczymy już w dniach 19-20 września nie tylko polskich kierowców. Tym razem do rywalizacji staną również zawodnicy walczący o punkty w Mistrzostwach Słowacji oraz FIA Central European Zone Trophy.

  Polska lista zgłoszeń (*pdf)

  Na liście zgłoszeń widnieje 96 nazwisk a to zapowiada wspaniały wyścigowy weekend w Załużu i ogromne emocje sportowej walki dla wszystkich kibiców. Z GSMP podczas XIII i XIV rundy zobaczymy Mariusza Steca, Marka Nygę oraz powracającego do rywalizacji Tomka Mikołajczyka i Macieja Dominiaka w najmocniejszych wyścigówkach. O punkty w generalce powalczy również obecnie czwarty Tomasz Myszkier. Niestety zabraknie Pawła Dytko, który ostatnio zamienił samochód wyścigowy na lekkoatletyczne trampki i w zeszły weekend brał udział we Wrocławskim maratonie zajmując 1500 miejsce na 2 tysiące uczestników. Do rywalizacji przystąpi natomiast fenomenalny Marcin Gładysz, który w ubiegłym roku podczas rund w Załużu zaskoczył wszystkich podwójnym drugim miejscem w obu rundach rozgrywanych na malowniczej trasie.

  Zagraniczna lista zgłoszeń (*pdf)

  Z zagranicznych gwiazd podczas XIII i XIV rundy GSMP zobaczymy dobrze znanego polskim kibicom Martina Koisa w swoim Fordzie Focusie WRC, Igora Drotara w Octavii WRC oraz po raz pierwszy od kilku lat trzy !! samochody kategorii II formułę Opel Lotus  Andreja Krajci, Ericha Achs i Borisa Milevića z Bośni i Hercegowiny. Na trasie nie zabraknie Mistrza Europy w grupie N Petera Jureny, który na pewno będzie chciał się zrewanżować Markowi Nydze za przegraną podczas wyścigu w Słowackich Banovcach.

  Patrząc na listę zgłoszeń nie zabraknie na pewno wielkich emocji i rywalizacji Polsko-Słowackiej już w najbliższy weekend.

  Zapraszamy wszystkich kibiców do uczestniczenia w tym nie codziennym wydarzeniu. Na pewno będziemy z naszymi kamerami bacznie śledzili poczynania naszych górali i w relacji z zawodów, która ukaże się już 27 września przekażemy wam pełne sprawozdanie z tych jakże ciekawych zawodów.