do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Sopot - miejsca widokowe


    W Sopocie miejsc do oglądania wyścigu jest kilka, a to jakim jesteś kibicem zależy, gdzie powinieneś się wybrać. Jeśli pojawiłeś się na wyścigu jako turysta wakacyjny spędzający swój urlop w słonecznej stolicy Polski, to proponujemy pojawienie się na rondzie przy ulicy Kolberga. To znane wszystkim kibicom miejsce przypominające Monte Carlo. Z pewnością emocji tu nie zabraknie, ponieważ co roku, któryś z zawodników ląduje po dohamowaniu do ronda w oponach. Tu znajdziesz gastronomię, trybunę dla kibiców, no i ulubieńca wszystkich motomaniaków Krzysztofa Szayę Szaykowskiego, który jest komentatorem górskich zmagań.
     
    Jeśli chcesz poczuć większy dreszczyk emocji to zapraszamy was w głąb lasu. Tuż przed metą znajduje się patelnia, do której prowadzi kilka ciekawych sekcji tak zwanych „S-ek”, które przejeżdżane są przez zawodników bardzo szybko i efektowanie. Gdy trasa jest mokra, to właśnie tam można oglądać najwięcej ratowań. Zapraszamy też na pierwszą szykanę w lesie, bo to równie ciekawe miejsce widokowe jak i sam start do wyścigu, z którego widać pierwsza szykanę.
     
    Rozdanie nagród w Sopocie do tej pory odbywało się na molo, ale w latach ubiegłych puchary wręczane były tuż po zakończeniu zawodów na rondzie przy ulicy Kolberga.