do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Radek Ćwięczek: Memoriał rozgrzewką przed sezonem GSMP


  2 PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, jako pierwsza pozycja w kalendarzu PZM, otwiera długo oczekiwany sezon rajdowy A.D. 2018. Automobilklub Krakowski, który w tym roku obchodzi swoje 110 urodziny, już po raz dwunasty jest organizatorem Memoriału, który na stałe wpisał się kalendarz wiosennych imprez rajdowych w Polsce. W tym roku po raz drugi Memoriał stanowi również pierwszą rundę Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Całkowita długość odcinków specjalnych przekroczyła 40 kilometrów, a rywalizacja odbędzie się na 9 próbach, z czego aż cztery w centrum Wieliczki. Ogromna popularność tej imprezy wśród kibiców cieszy się równie dużym zainteresowaniem zawodników. Prawie 70 załóg awizuje swój udział w tegorocznych zawodach i pokazach w Wieliczce. W elitarnej grupie, na czele z rajdowym Mistrzem Polski Filipem Nivette, Mistrzem Polski w cyklu wyścigów górskich Waldemarem Kluzą i z wieloma innymi utytułowanymi zawodnikami, nie mogło zabraknąć Mistrza Polski w cyklu GSMP w klasie N-2000 Radosława Ćwięczka, który już po raz piąty stanie na starcie wielickiego Memoriału. Tradycyjnie na prawym fotelu w roli umysłowego wystąpi jego brat Rafał. Ich rajdową bronią będzie znana z poprzedniego sezonu zielona Honda Civic Type R.

  Radek Ćwięczek: Radek: Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości startu w Memoriale! Ten rajd jest wyjątkowy tak jak kierowcy, dla których upamiętnienia jedziemy. W tym roku wszystkie siły rzuciliśmy w stronę GSMP, gdzie wystartuje kosmicznym Peugeotem 208 R2 i pierwotnie nie zakładałem startu w Wieliczce. Jednak kiedy dwa tygodnie temu otworzyła się szansa udziału w tym rajdzie byłem zachwycony! Miło mi poinformować, że w Wieliczce pojawimy się wspólnie z firmą AGRO-VIT, która jest naszym głównym partnerem podczas najbliższego weekendu. Co równie ważne w Memoriale jedziemy razem z CATKOP i FINISH-A firmami, które są ze mną już czwarty rok.

  Ponieważ w rajdach startuje okazjonalnie, to jedyny cel jaki sobie stawiam to pojechać w ramach swoich możliwości i przede wszystkim bezbłędnie. Oczywiście tanio skóry nie sprzedamy, ale dla mnie to ma być przyjemność i pierwsze kilometry po zimie! Zapraszam wszystkich do Brzegów i Wieliczki! Ja już nie mogę się doczekać!

  Rafał: Ja również się cieszę, że ponownie pojawimy się w Wieliczce. Zapowiada się pogodny, słoneczny weekend, wiec wszyscy będziemy mieć świetną rajdową imprezę! Tegoroczna wydłużona trasa to dobry ruch, co widać na liście zgłoszeń do rajdu. Auto jak zwykle jest doskonale przygotowane przez Stanlej Racing, a nam nie pozostanie nic innego jak dobrze się bawić. Kibicujcie bezpiecznie i przybywajcie licznie na trasę i do serwisu! Do zobaczenia! 

  Partnerami zespołu Ćwięczek Sport na wielicki Memoriał są firma AGRO-VIT, CATKOP oraz Finish-A. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.

  Informacja prasowa: Robert Duszyk

  robert@toprally.pl


  Galeria zdjęć:

  • Radek Ćwięczek: Memoriał rozgrzewką przed sezonem GSMP
  • Radek Ćwięczek: Memoriał rozgrzewką przed sezonem GSMP