do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Pumba gotowy do walki o punkty w Banovcach


  W najbliższy weekend zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski spotkają się na jedynych w tym sezonie zawodach, które odbędą się poza granicami naszego kraju. Impreza w słowackich Banovcach kolejny rok z rzędu znalazła się w kalendarzu polskiego cyklu. W tym sezonie zobaczymy na starcie aż 104 zawodników, wśród których będzie aż 56 Polaków.

  W 7. i 8. rundzie GSMP 2017 w komplecie pojawi się również cała stawka klasy A/PL+2000. Dla „PUMBY” będzie to drugi start na liczącej 3700 metrów trasie w Banovcach nad Bobravou, a pierwszy za kierownicą w BMW M3. Weekend w Limanowej przebiegł bez żadnych problemów i przygód, a to pozwala z optymizmem czekać na zbliżające się rundy. Do Banovców zespół jedzie walczyć o dobry wynik i o ważne punkty w klasie A/PL. Zapraszamy do przyjazdu na kolejne rundy GSMP – niespełna dwie i pół godziny drogi od polskiej granicy czeka piękne sportowe widowisko.
             

  PUMBA: „Wracam do Banovców po siedmiu latach przerwy, a mimo, że wtedy skończyło się to awarią naszej Astry, to bardzo dobrze wspominam tamten start. Spasowała mi konfiguracja trasy i osiągnąłem wtedy naprawdę dobry czas. Z tym większą radością wracam, cieszę się z powrotu i kolejnej szansy zmierzenia się z podjazdem na Jankov Vrsok. Jesteśmy już za półmetkiem sezonu, więc każdy zdobyty punkt liczy się coraz bardziej. Problemy techniczne z Załuża i Magury spowodowały, że żeby liczyć się w walce o podium musimy wywieź ze Słowacji dużo punktów. Na starcie stanie cała czołówka A/PL, więc na pewno nie będzie to łatwe, ale do zdobycia pozostaje jeszcze dużo punktów. Ja w ten weekend dam z siebie wszystko i liczę na to, że mocno techniczna trasa będzie nam sprzyjać, a wszystko razem da pozytywny efekt.

  Po Limanowej nie mieliśmy zbyt wiele czasu, więc główne prace nad BMW ograniczyły się ustawienia zbieżności, niezbędnego przeglądu i kosmetyki. Mimo to, nie mieliśmy czasu się nudzić. Dzięki zaproszeniu naszego partnera MIVA Polska, mogliśmy zaprezentować samochód w Łańcucie, podczas Festynu Świętego Krzysztofa, gdzie BMW wzbudziło wśród wielu atrakcji, naprawdę duże zainteresowanie.

  Wyjeżdżamy na ten start dużo spokojniejsi i bez presji uciekającego czasu, a to dla nas bardzo miła odmiana. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, że ponownie wspierać nas będą Penrite, Pedders Polska, Ireco Motorsport, Z Motorsport, MIVA Polska, Car-Project.pl, Moto-Pasje Słaboń, ROBI i Buchti.pl Promotion. Dziękuje także całej mojej rodzinie i narzeczonej, która zawsze bardzo mocno mnie wspiera, a tym razem wykazała się jeszcze większą wyrozumiałością zmieniając dla wyścigu ważne wspólne plany. Mieć ze sobą taki zespół to wyróżnienie.”  


  Galeria zdjęć:

  • Pumba gotowy do walki o punkty w Banovcach