do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Paweł Dytko Pomaga chorym dzieciom


  Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest organizatorem VI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie – imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los, którą wymyślili wspólnie Piotr ŻytoAndrzej Hawryluk..//

  W dotychczasowej historii udało nam się wspomóc leczenie Pawełka Wykroty, Oskara Langnera, Maćka Deca, Kamilki Chamielec, Oli Tokarczuk i Oli Myśliwiec. Ponadto przyłączyliśmy się do akcji związanej z pomocą dla Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze żużlowym, jako wyraz naszej wspólnej solidarności.

   Nasze wcześniejsze akcje były wspierane aktywnie przez władze samorządowe województwa opolskiego, miasta Opola oraz sponsorów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

   Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 16 stycznia 2010 r. (sobota) w hali „Toropol” przy ul. Barlickiego 13 w Opolu (początek: godz. 18:00).

   Głównym punktem Gali będzie mecz żużlowy na lodzie, po raz pierwszy rozgrywany w naszym kraju, w którym aktualny drużynowy mistrz Polski FALUBAZ Zielona Góra zmierzy się

  z Lodowym Teamem POLSKA, drużyną złożoną z czołowych polskich żużlowców specjalizujących się w ściganiu po tafli lodowej. Wśród rywalizujących sportowców zobaczymy m.in. Piotra Protosiewicza, Rafała Dobruckiego, Partyka Dudka, Adriana Miedzińskiego, Mirosława Kowalika i Adama Czechowicza.

  Po zakończonym meczu na lodowisko wyjadą najlepsi zawodnicy meczu – po dwóch z każdej drużyny – którzy powalczą o nagrody indywidualne Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.

   Zmagania żużlowców zostaną poprzedzone dodatkowymi atrakcjami. Pokazowy mecze hokejowy zaprezentują mikrusy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Opole. Swoje umiejętności zaprezentują także młodzi kierowcy z sekcji kartingowej klubu HAWI RACING TEAM Opole. Odbędzie się prezentacja zespołu HAWI RACING TEAM, który w sezonie 2010 walczyć będzie w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w motocyklowych rajdach enduro. Następnie w miniturnieju wyścigowym motocykli crossowych wystąpią zawodnicy sekcji enduro HAWI RACING TEAM oraz zaproszeni goście, m.in. medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. Na koniec przygotowanych atrakcji wystąpi czołowy polski kierowca rajdowy Paweł Dytko, reprezentujący Automobilklub Opolski, który da próbkę brawurowej jazdy po lodzie samochodem rajdowym.

  Imprezę poprowadzą: Janusz Stepek – znawca sportu żużlowego, wieloletni działacz żużlowy, doskonały spiker i komentator imprez żużlowych oraz Andrzej Rencz – komentator zawodów motocyklowych, sędzia i instruktor sportu motocyklowego, których wspomagać będzie Kabaret Nowaki z Zielonej Góry.

   Sportowcy występujący w VI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie nie pobierają honorariów, osoby funkcyjne pracują społecznie, zaś cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie kolejnemu potrzebującemu pomocy choremu dziecku, z przeznaczeniem na jego leczenie i rehabilitację. Tym razem wsparcie otrzyma siedmioletnia Madzia Gruszka z Opola. Dziewczynkę okrutnie dotknął los, ponieważ od urodzenia cierpi na przepuklinę lędźwiowo-krzyżową, czego efektem jest niedowład kończyn dolnych. Madzia choruje także na wodogłowie wrodzone, ma stopy końsko-szpotawe oraz epilepsję. Leczenie Madzi jest bardzo kosztowne, a rehabilitacja długotrwała. Dziewczynka jest podopieczną Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Opolu, a wszystkie osoby które chciałyby pomóc chorej dziewczynce mogą wpłacać datki na konto PKPS-u nr 51 1160 2202 0000 0000 8801 8074.

  Zawody żużlowe na lodzie odbywają się w Polsce od ponad 6 lat i z uwagi na  widowiskowość cieszą się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Opolska Gala Żużla na Lodzie jest imprezą rozrywkową, w której występują elementy sportowej rywalizacji. Trybuny opolskiego „Toropolu” podczas minionych edycji wypełnione były przez kibiców do ostatniego miejsca. Nasza akcja, ze względu na swój charakter i cel, cieszy się również dużym zainteresowaniem mediów lokalnych i ogólnopolskich. Partnerem imprezy jest Telewizja Polska S.A., która ją zarejestruje, a następnie wyemituje 50-cio minutową retransmisję w ogólnodostępnym paśmie lokalnym opolskim. 

  Staramy się dbać o korzystny wizerunek Opolskiej Gali Żużlowej na Lodzie. Zależy nam, aby nasze przedsięwzięcie było wspierane przez znane i zacne osoby. Honorowymi Patronami są: Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola. Od początku wspiera nas ksiądz Zygmunt Lubieniecki – kapelan sportu opolskiego. Naszymi gośćmi byli m.in. Krzysztof Kasprzak – indywidualny młodzieżowy mistrz świata, Janusz Kołodziej – indywidualny mistrz Polski, Mike Golding i Neil Middleditch – promotor i manager klubu żużlowego Pool Pirates Speedway Team w Anglii, Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM.

  Wyrażamy przekonanie, że a nasza akcja będzie drobną „cegiełką”, która przyniesie radość i uśmiech oraz da nadzieję na lepszą przyszłość kolejnemu małemu choremu dziecku, a kibicom przyniesie mnóstwo zadowolenia i niezapomnianych wrażeń.

  Jest nam także miło przekazać informację, że Opolska Gala Żużla na Lodzie otrzymała nominację w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez „Nową Trybunę Opolską” i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w kategorii impreza roku – rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi w dniu 8 stycznia 2010 r.

  Program Zawodów:

  Opole – „Toropol”, 16.01.2010 r.

  Początek g.18:00 – planowane zakończenie ok. g. 20:00 ± 15 min.

  1. Pokazowy mecz hokeja na lodzie w wykonaniu młodych zawodników M.U.K.S. „ORLIK” Opole
  2. Otwarcie imprezy, przywitanie publiczności.
  3. Pokaz jazdy po lodzie gokartami (sekcja kartingowa HAWI Racing Team)
  4. Prezentacja zespołu enduro HAWI Racing Team
  5. Wyścigi na motocyklach crossowych – miniturniej (sekcja motocyklowa enduro HAWI Racing Team)
  6. Pokaz jazdy po lodzie samochodem rajdowym w wykonaniu Pawła Dytko (Automobilklub Opolski)
  7. Prezentacja chorego dziecka oraz uczestników części sportowej, połączona z wręczeniem upominków
  8. Mecz żużlowy na lodzie „FALUBAZ” Zielona Góra – „Lodowy Team POLSKA”
  9. Indywidualny miniturniej żużlowy na lodzie z udziałem 2 najlepszych żużlowców z każdej drużyny o nagrody indywidualne Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola
  10. Wręczenie nagród dla zwycięzców miniturniejów crossowego i żużlowego.
  11. Zakończenie imprezy


  Galeria zdjęć:

  • Paweł Dytko Pomaga chorym dzieciom
  • Paweł Dytko Pomaga chorym dzieciom
  • Paweł Dytko Pomaga chorym dzieciom
  • Paweł Dytko Pomaga chorym dzieciom