do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Mistrzowie Polski GSMP 2009


    XV i XVI rundą wyścigów górskich na nowej trasie w Limanowej zakończył się sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2009. Od tego momentu poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej oraz zwycięzców poszczególnych grup oraz klas, których prezentujemy poniżej..//

    Sezon 2009 to wielkie zainteresowanie górskimi wyścigami. Udało się nam pobić rekord startujących zawodników i ten rok kończymy mając 127 zawodników, którzy wystartowali w zawodach GSMP w całym kraju. Ten wynik pokazuje siłę GSMP i przewagę nad innymi dyscyplinami, które zostały zdeklasowane.

    Rosnąca popularność przełożyła się również na frekwencję kibiców na trasach wyścigowych i ostatnie cztery rundy obejrzało ponad 20 tysięcy kibiców bezpośrednio na trasach oraz blisko 100 tysięcy internautów na portalu www.wyscigigorskie.pl.

    Zakończenie sezonu i wręczenie tytułów mistrzowskich odbędzie się 6 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

    Gratulujemy Mistrzom Polski i zwycięzcom grup oraz klas, a także dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do rozwoju wyścigów górskich w Polsce w sezonie 2009. Tym samym zapraszamy wszystkich na kolejny sezon 2010, który rozpocznie się już w maju przyszłego roku.

     

    Klasyfikacja Generalna:Mariusz Stec Mistrz Polski, Marek Nyga Wicemistrz Polski, Paweł Dytko II Wicemistrz Polski

    Grupa Open      Mariusz Stec, Paweł Dytko, Roman Baran

    Grupa A               Grzegorz Duda, Andrzej Papamichalis, Aleksander Michałowski

    Grupa N              Marek Nyga, Tomasz Myszkier, Stefan Karnabal

    Grupa HS            Marcin Kozłowski, Piotr Oleksyk, Andrzej Wróbel

    Open-2000         Roman Baran, Tomasz Gajewski, Kamil Baczyński

    Open-1600         Teodor Kocur, Filip Lewandowski, Marek Pawlak

    A-2000                 Aleksander Michałowski, Mirosław Pryga, Dariusz Łuczyński

    A-1600                 Łukasz Bednarski, Jakub Bień, Kamil Mastela

    A-1400                 Bogdan Bożyk i Radosław Banach

    A-1150                 Piotr Karniewicz, Przemysław Figas, Paweł Jakus

    N-2000                 Szymon Piękoś, Janusz Jania, Michał Matuszyk

    N-1600                 Paweł Sanecki

    N-1400                 Bogdan Bożyk

    N-1150                 Rafał Ślęczka

    HS-2000               Marcin Kozłowski, Piotr Oleksyk, Andrzej Wróbel

    HS-1600               Arkadiusz Borczyk, Sebastian Fołta, Paweł Borys

    HS-1300               Jakub Tabaczek, Piotr Janczy, Krzysztof Piterak

    HS-750                 Paweł Kopacz, Waldemar Janecki, Lucjan Kulpiński