do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Lotus wraca na trasy górskie


  Już podczas GSMP Załuż na trasy wyścigów góskich powraca Lotus Exige ze stajni Taboss Piotra Soji. Być może zobaczymy na odcinku z Wujskiego dwa identyczne angielskie samochody. 

  Piotr Soja: Obecnie prowadzimy rozmowy, co do obsady nowego samochodu w specyfikacji 2008 na październikowy 6-godzinny wyścig Epilog w Brnie. Z tego powodu, prawdopodobnie wystawimy w ostatniej tegorocznej rundzie WSMP w Poznaniu oraz w rozgrywanym tydzień później wyścigu górskim w Załużu dwa Lotusy.//

  Drugi Exige będzie wyposażony w dwulitrowy silnik, aby samochód startował w klasie do 2000 cm3. Ponadto auto otrzyma karoserię Lotus Sport GT3 oraz zawieszenie z tego modelu (łącznie z felgami). Fabryka Lotusa w Norfolk zbudowała tylko osiem takich gotowych pojazdów, więc wykorzystujemy to, co najlepsze. Zakładamy walkę o najwyższe podium w klasie, która w Czechach jest bardzo popularna. 

  Na razie pewniakami do startu Lotusem w zawodach Epilog są Michał Słomian i Piotr Soja. Prowadzone są rozmowy z trzecim kierowcą i to on wystartowałby w Poznaniu oraz Załużu nowym egzemplarzem w charakterze kierowcy testowego przed maratonem w Brnie.

  - Łatwiej jest znaleźć kierowcę do wyścigów za naszą południową granicą, niż wynająć auto do zawodów w Polsce - mówi Piotr Soja. - W WSMP od początku sezonu klasyfikacja jest poukładana ze względu na hierarchię samochodów i miejsce na podium zmienia się tylko, gdy któryś ulegnie defektowi. Dlatego kierowcy wolą starty w Czechach, gdzie startuje 10-15 samochodów tej samej klasy i mogą się pościgać. W tym roku poświęciłem wolny czas na pracę zawodową i przygotowanie nowego Lotusa. Wiązały się z tym liczne wyjazdy do Niemiec i Anglii. Nawiązaliśmy dobre kontakty z teamami wyścigowymi startującymi Lotusami i przełożyło się to na lepsze czasy naszego auta. Mam nadzieję, że nowy egzemplarz będzie szybszy i przynajmniej tak niezawodny jak "stary" Exige w tym roku.

  Galeria zdjęć:

  • Lotus wraca na trasy górskie