do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Krew dla Jarka


  Automobilklub Rzeszowski wraz z organizatorem 35 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego Automobilklubem Małopolskim organizują w dniu            18 września br.   w godz. 8-15 w Stacji Krwiodawstwa w Sanoku przy ul. Konarskiego 24  tel. : (0-13) 464-33-53 akcje „KREW DLA JARKA”.//

  Jarek Noworól, dyrektor Karpackie 18 Rajdu Rzeszowskiego, młody, dynamiczny, pogodny i otwarty człowiek, nasz przyjaciel. W sierpniu, po zakończeniu rajdu Jarek trafił          do szpitala. Diagnoza: białaczka... Jarek oczywiście się nie poddał – walczy, jest dobrej myśli. My też.

  W tej chorobie ważna jest KREW. Jako środowisko rajdowe i wyścigowe chcemy być solidarni z Jarkiem. Pragniemy pomóc nie tylko jemu. Stąd zrodził się pomysł, żeby „zalać” szpital krwią!

  Każdy może oddać swoją krew. Dedykujmy ją Jarkowi, informując, że jest ona przeznaczona właśnie dla niego, jako wyraz naszej więzi z nim!

  Najdoskonalszym lekiem na białaczkę jest jednak przeszczep szpiku kostnego. Każdy z nas nosi w sobie ten potencjał, a wpisanie się do rejestru dawców szpiku kości boli tyle co ukłucie jednej igły i pobranie niewielkiej ilości krwi do analizy. Można to zrobić przy okazji honorowego oddania krwi dla Jarka.

  Krew dla Jarka oddać można w każdym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju. Wystarczy zaznaczyć, że jest ona przeznaczona dla Jarosława Noworóla, leczonego w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

  Miejsca, w których można oddać krew do rejestru dawców szpiku znajdziecie na www.szpik.info. Niech nasza akcja będzie wyrazem jedności środowiska rajdowego i wyścigowego!

   

  Informacje na temat akcji można uzyskać pod tel. 790 88 66 20

  Dodatkowo będzie zorganizowany transport do Stacji Krwiodawstwa w Sanoku spod hali Arena w Sanoku /Biura Zawodów oraz BK1/.