do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Korczyna - miejsca widokowe


  To trasa, która w sezonie 2012 przyciągnęła największą ilość kibiców, którzy stali od startu do mety. Bardzo kompaktowa z wieloma miejscami, gdzie mogą pojawić się kibice jest rewelacyjnym miejscem do śledzenia zmagań wyścigowych górali. W wielu miejscach można bezpiecznie ustawić się na skarpach i kibicować swoim faworytom.
   
  Kultowym miejscem jest sam start na rynku w Korczynie. Tu gromadzi się zawsze tłum. Już na pierwszym prawym zakręcie kibice stoją co roku na murze kościoła, skąd idealnie widać start oraz pierwszą prostą. Kolejne miejsca to lewy zakręt po prostej na nasypie. Nie możecie ominąć patelni wyścigu Prządki, bo tu kiedy popada zawodnicy latają pełnym bokiem, ale i tu jest sporo spektakularnych wypadków.
   
  Idąc w górę trasy, wchodzimy do lasu i tu jedyna w sezonie wyścigowa hopa. Tak, tak tu zawodnicy dosłownie skaczą złożeni do mocnego lewego zakrętu. Nie jeden w ubiegłym roku ale i latach poprzednich wyskoczył zbyt mocno z progu i lądował na barierach. Nie możecie przegapić tego miejsca, ale uwaga, zachowajcie rozsądek w kibicowaniu w tym miejscu. Tu co roku rozbijają się kibice z namiotami – tworząc wspaniały klimat wyścigowego pikniku. Dalej mamy wąska drogę pomiędzy barierą z lewej, a skarpą Parku Krajobrazowego Prządki. Mało tu miejsca dla kibiców, więc nie polecamy wybierania się tak wysoko.
   
  Zakończenie zawodów odbywa się co roku przy Korczyńskim rynku, gdzie wręczane są puchary. Nie zapomnijcie też o całej strefie serwisowej, która tworzy wyścigowe miasteczko w centrum Korczyny.