do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


GSMP 2017 – wyjątkowy sezon


  Już nieco ponad 70 dni zostało do pierwszego w tym roku polskiego wyścigu górskiego. Inauguracja sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 nastąpi podczas 43 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który stanowił będzie rundę FIA International Hill Climb Cup.

  Wyścigi górskie w 2017 zapowiadają się bardzo emocjonująco. To wszystko za sprawą zawodników, którzy mają pojawić się na trasach 7 wyścigowych weekendów w Załużu, na Magurze, w Limanowej, Banovcach, Sopocie, Siennej oraz podczas wielkiego finału w Korczynie.

  Wielki powrót zapowiada Mariusz Stec, który w GSMP ma pojawić się ze swoim zespołowym kolegą. Dwa Fordy Fiesta Proto w specyfikacji grupy Open z wielokrotnym Mistrzem Polski za kierownicą to może być coś bardzo ciekawego.

  Do startów przygotowuje się również Mistrz Polski sezonu GSMP 2016 – Igor Drotar, który na polskich trasach znajdzie mocną konkurencję w postaci Wicemistrza Polski Waldemara Kluzy, Dubaja czy Andrzeja Szepieńca. Kolejnym kierowcą potwora będzie w sezonie 2017 Michał Ratajczyk, który wsiada do czarnego Lancera w wersji Open.

  Roman Baran po pierwszym roku w grupie Open i problemach technicznych z jego samochodem, ex Różową Panterą, na sezon 2017 zapowiada walkę w czołówce. Do grona zawodników Open przymierza się również Rafał Serafinowicz, który zbudował Forda Fiestę Proto.

  W gronie ponad 10 zawodników, którzy mogą stworzyć wyjątkowe wyścigowe show dla kibiców mogliby znaleźć się Tomasz Nagórski i Tomasz Mikołajczyk. To utytułowani zawodnicy, którzy w każdej chwili mogliby mocno zamieszać w stawce GSMP. Również Tomasz Myszkier w Porsche, czy nowi zawodnicy, którzy deklarują udział w tegorocznych zawodach mogą sporo zamieszać w klasyfikacji poszczególnych rund.

  Na trasach GSMP nie zabraknie też nowych samochodów, które w zimowej przerwie zostały zbudowane. Jednym z najciekawszych może być Peugeot Bartka Herbana, który wystartuje w klasie E1-2000.

  Oprócz nowych samochodów pojawi się nowa, ale dobrze znana kibicom GSMP trasa wyścigu Sienna-Przełęcz Puchaczówka. Ta najkrótsza wyścigowa górska trasa, powraca do kalendarza  w 2017 roku. Wyścig na Dolnym Śląsku rozegrany zostanie na otwarcie roku szkolnego w dniach 1-3 września.

  Wielką zmianą może okazać się dla wyścigów górskich pojawienie się nowego sponsora cyklu, który ma w 2017 roku pojawić się podczas największych wydarzeń w kraju. Marka Red Bull Mobile, jaka została pozyskana przez Polski Związek Motorowy będzie niewątpliwie magnesem, który powinien przyciągnąć kolejnych partnerów.

  A zatem pozostaje nam czekać do pierwszych zawodów i oglądać bardzo zacięte pojedynki na wszystkich trasach GSMP 2017.


  Galeria zdjęć:

  • GSMP 2017 – wyjątkowy sezon