do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


Barbórka ponownie z góralami


  Już 5 grudnia po raz 47 w Warszawie spotkają się najlepsi zawodnicy sportów samochodowych, walcząc o tytuł Asa kierowców. Jak co roku Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów - wzbudza ogromne zainteresowanie zawodników..// I tym razem na znanych każdemu kibicowi odcinkach specjalnych nie zabraknie kierowców startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2009.

  Do tej pory organizator zgromadził na liście zgłoszeń opublikowanej na stronie internetowej www.barborka.pl 33 zgłoszenia. Wśród zawodników, którzy zgłosili akces do tegorocznej edycji Rajdu możemy znaleźć 7 zawodników, którzy w tym roku pasjonowali nas swoją jazdą podczas rund wyścigów górskich.

  Jako pierwszy na liście zgłoszeń widnieje zwycięzca ostatniej rundy w klasie A-1600 Łukasz Bilski w peugeocie 106 S16. Popularnym Maluchem (Fiat 126p) na Warszawskich odcinkach pojawi się Wicemistrz Polski HS-750 Waldemar Janecki.

  Wśród mocniejszych samochodów będziemy mogli obejrzeć dwie Hondy Civic Type-R za kierownicą, których zasiądą Janusz Jania oraz Piotr Ilnicki.

  W cztero napędowych Lancerach zobaczymy Wicemistrza Polski klasyfikacji Generalnej Marka Nygę, który przerobił swoją wyścigówkę na typowy samochód rajdowy i zamierza powalczyć o występ na Karowej, reprezentując wyścigi górskie. W Evo VI zobaczymy zwycięzcę XVI rundy GSMP Limanowa 2009, Macieja Dominiaka, który jako miejscowy kierowca zapewne będzie pod presją własnych kibiców. Jako trzeci do żółtego Lancer Evo VIII wsiądzie debiutant sezonu 2009 Grzegorz Dul.

  Życzymy powodzenia wszystkim naszym zawodnikom, szerokich zakrętów i prostej drogi. Mamy również nadzieję, że zobaczymy reprezentantów GSMP na słynnej Pani Karowej, która jak co roku gromadzi tłumy kibiców.

  Do zobaczenia już 5 grudnia na odcinkach specjalnych 47 Rajdu Warszawska Barbórka 2009.