do góry
AVON TYRES
2Brally
ps-sport


111 zawodników zgłoszonych do 44 Bieszczadzki Wyścig Górski


  44 Bieszczadzki Wyścig Górski

  Lista zgłoszeń zamknięta

  111 kierowców z Austrii, Bułgarii, Czech, Polski i Słowacji  zgłosiło chęć startu w 44 Bieszczadzki Wyścigu Górskim. Rozpoczynająca się 11 maja impreza będzie eliminacją aż w 7 różnych klasyfikacjach: od międzynarodowej FIA IHCC po krajowe GSMP.

  Wśród kierowców, którzy nadesłali swoje zgłoszenia będą zawodnicy, którzy w Załużu stawali na podium rok temu: Vaclav Janik (CZE 1 miejsce we FIA IHCC cat 2 w 2017), Jiri Svoboda (CZE), DUBAI (PL), Peter Jurena (SVK), Roman Baran (POL) czy BOCZEK (POL). Niewątpliwa atrakcją będzie start jedynego gościa z Bułgarii, Nikolay’a Zlatkova (BGR, 3 miejsce we FIA IHCC cat 3 w 2017), który do Załuża przywiezie mocnego Audi Quattro S 1.

  Na trasie wyścigu trwają ostatnie prace kosmetyczne – poprawki drobnych ubytków nawierzchni.

  Czy tego typu imprezy wpływają na promocję regionu, w którym się odbywają?

  Jest to dla nas korzyść podwójna – stwierdził Tadeusz Pióro, Burmistrz Miasta Sanoka. Sanoczanie mają możliwość emocjonowania się profesjonalnymi wyścigami, zaś przyjezdni mają okazję poznania regionu i samego Sanoka. Nie brak to atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego: spływy pontonami lub kajakami po rwącym, górskim Sanie, wycieczki rowerowe czy konne. Warto też poznać bogactwo kulturowe, którym się szczycimy”.

  Z serpentynami w Górach Słonnych zmierzy się 2 Austriaków, 1 Bułgar, 7 Czechów, 24 Słowaków, 1 Szwajcar i 75 kierowców z Polski. Pełna lista zgłoszeń opublikowana zostanie na stronie organizatora wyścigu – Automobilklubu Małopolskiego
  www.zaluz.cba.pl 7 maja br.

  Wyniki zawodów będzie można śledzić on-line na stronie www.wyniki-online.pl, ale także na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl oprócz wyników dostępny będzie także podgląd trasy z kamer internetowych.

  Foto: Agnieszka Wołkowicz UMA wolne od materialnych praw autorskich.


  Galeria zdjęć:

  • 111 zawodników zgłoszonych do 44 Bieszczadzki Wyścig Górski
  • 111 zawodników zgłoszonych do 44 Bieszczadzki Wyścig Górski